Etiket arşivi ALOMOTOKURYE

ileALO MOTORLU KURYE

ALO MOTO KURYE HİZMETİ DEVAM EDİYOR

HER GEÇEN GÜN İNSANLAR DAHA KÖTÜYE DOĞRU GİDİYOR AMA GÖREN YOK

Bizler uzun yıllar bu piyasanın içinde iken bu isim altında tekrar geri dönmenin sevinci içindeyken bir çok olayla karşılaşmış tecrübelerimizi anlatmak istiyoruz. Görüyoruz ki insanlar her geçen gün değişerek benliklerinden uzaklaşmaya ve bencil olmaya doğru hızla ilerliyorlar. Çevremize baktığımızda insanların şiddet eğilimleri yüksek oranda artmış. Yüzde yüz hatalı olduğu halde bir çok olayda kafa tutan, kavga çıkarmaya çalışan, kavga eden hatta bunlardan dolayı insan bile öldüren kişiler oluşmuş. İşte bizde elimizden geldiği kadar bunlardan kaçmaya çalışıyoruz.

Çalışmalarımıza yön verdiğimiz yılların başında hizmet verdiğimiz bölgeler arasında gelmektedir. Aslında burası bizim piyasada fazla gidilmesi hoş olmayan yerler arasında sayılmaktadır. Bunun nedeni ise buralara gidince Maslak tarafına boş olarak dönülürdü. O zamanlar buralardan fazla bizim işlerimizden çıkmazdı. Sahil tarafında çoğunlukla zengin ve varlıklı aileler yaşarken üst taraflarda daha orta direk aileler yaşamaktadır. Sahil kesiminde ne kadar da olsa orta direk insanlar gezmeye inse de gece genel olarak varlıklı insanların eğlence yerleri vardır.

FİRMA OLARAK HER TÜRLÜ ŞİDDETE VE ÖZELLİKLE KADINA ŞİDDETE KARŞIYIZ

Haberlerde duyuyoruz, eşinden boşanan eski kocaların çocukları önünde kadınları öldürmelerini, yada eski sevgililerini bıçaklamalarını. Veya insanlar kendileri gördüğü halde müdahale etmiyor  izliyoruz. Sokağın ortasında onlarca bıçak darbesi ile ölen kadın. Yazık değil mi neden öylece bakıyorsunuz. Ve hala sesi çıkmayan insanlar. Kadına şiddetin here türlüsüne karşıyız. Bizde Alo Motorlu elemanlar olarak tüm kadınlarımıza hayırlı ömürler diliyoruz. Bunu yapanların elleri kırılsın diyoruz. Kadınlarımız da lütfen dillerini tutsunlar ve onları kızdırmasınlar.

Tabi ki bahsettiğim zamanlar yaklaşık 90 yılların ortaları. O zamanlar İstanbul içinde ilk bu hizmeti yapmaya başlayan kişiler İstanbul içini bölgelere ayırmış ve sekiz bölge kabul etmişlerdi. Bu sekiz bölge dışında her bölgede ayrı olarak birde ekstra bölge semtleri belirlenmişti. Tüm bölgeler dahilinde ve içinde ekstra bölgelerden oluşan semtler bulunmaktaydı. İşte o zamanlar Maslak istikametinden başlayarak Sarıyer bölgesine kadar olan tüm semtler özel ücret eklenerek gidilen yerlerdendir. Bu yerler arasında Tarabya bölgesi de bulunmaktaydı.

HEMEN ARAYIN
× CANLI DESTEK KURYE